Pozycjonowanie sklepów

Prowadzenie sklepu internetowego w dobie ogromnej konkurencji na rynku jest dużym wyzwaniem. Oferowanie produktów wysokiej jakości w dobrej cenie to za mało, aby cieszyć się zyskami ze sprzedaży. Kluczem do sukcesu jest pozycjonowanie i optymalizacja strony, którymi możemy się profesjonalnie zająć. Proponujemy kompleksową usługę, w ramach której zarówno wyprowadzimy witrynę na wysoką pozycję w rankingu Google, jak i zatroszczymy się o dobry wizerunek marki. Dzięki współpracy z nami poprawisz widoczność swojej oferty w internecie, zyskasz wielu nowych klientów i zwiększysz wskaźnik konwersji!

Czym charakteryzuje się pozycjonowanie platformy e-commerce?

Głównym celem każdego pozycjonowania w internecie oraz optymalizacji witryny jest promowanie charakteryzujących ją słów kluczowych. To po nich użytkownicy poszukują informacji w sieci. Im wyżej w rankingu dla konkretnych wyrażeń znajduje się serwis www, tym lepsza jego widoczność i, co za tym idzie, więcej unikalnych odwiedzin.
W przypadku sklepów internetowych strategia marketingowa jest podobna, ale opiera się na tzw. pozycjonowaniu long tail, czyli na długi ogon. Mamy tutaj do czynienia z masową promocją ogromnej liczby fraz kluczowych, które nawiązują do całego asortymentu platformy e-commerce.

Dzięki optymalizacji strony Twój sklep stanie się bardziej funkcjonalny!

Klienci oceniają ofertę sklepu internetowego na podstawie jakości oferowanych produktów, ale także funkcjonalności i wyglądu samej platformy. Jeśli uruchamianie podstron trwa zbyt długo, menu jest nieintuicyjne, a zdjęcia wyglądają nieprofesjonalnie, wiele osób zniechęci się do zrobienia zakupów. Z tego powodu bardzo ważnym aspektem pozycjonowania w internecie jest optymalizacja serwisu www. 

Podczas jej wykonywania skupiamy się m.in. na: 

stosowaniu znaczników nagłówków, tytułów oraz opisów meta description,

usunięciu błędów w kodzie witryny oraz usprawnieniu jej działania,

stworzeniu wygodnego w obsłudze, intuicyjnego menu nawigacyjnego,

wypełnieniu sklepu profesjonalną, dobrze wyglądającą i dopasowaną do branży grafiką.

przygotowaniu dobrej jakości opisów kategorii i produktów, które są zgodne ze standardami SEO, w tym odpowiednio nasycone frazami kluczowymi,

Dlaczego warto zdecydować się na pozycjonowanie w internecie i optymalizację sklepu online?

Podejmując z nami współpracę w zakresie pozycjonowania i optymalizacji sklepu internetowego, możesz liczyć przede wszystkim na wzrost ruchu organicznego. Platforma e-commerce będzie lepiej widoczna w sieci, a oferta dotrze przede wszystkim do tych osób, które faktycznie są nią zainteresowane. Przełoży się to na wyższe zyski ze sprzedaży, jak i zmniejszenie kosztów ponoszonych na reklamę. Dobrze przeprowadzona optymalizacja zachęci użytkowników wchodzących na stronę sklepu do robienia zakupów, co przełoży się na podniesienie wskaźnika konwersji.

Już dziś skorzystaj z naszej oferty i zleć pozycjonowanie w internecie specjalistom z wieloletnim doświadczeniem w branży! Jesteśmy w stałym kontakcie z klientami, zawsze raportujemy wyniki naszej pracy i zapewniamy wsparcie indywidualnych opiekunów SEO.

Źródło: https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie-sklepow-internetowych/